• Kategorie
  • Szukaj
  • Dresówki

Dresówka - co to za materiał?

Dzianina dresowa czyli potocznie zwana przez wszystkich dresówka to jeden z najbardziej popularnych na rynku materiałów. Swoją popularność zawdzięcza uniwersalności. Dresówka w zależności od gramatury oraz rodzaju (pętelkowa lub drapana) może posłużyć do uszycia zarówno letnich sukienek jak i zimowych czapek. Dresówka może być wykonana zarówno z naturalnego materiału jakim jest bawełna, dzięki czemu nasze ciało będzie oddychać, z dodatkiem elastanu, który nada jej elastyczności, a także z włókien syntetycznych takich jak poliester, dzięki którym materiał ten będzie wytrzymalszy.


Czym różni się dresówka drapana od pętelkowej?

Dresówka pętelka

Dresówka pętelka czyli dzianina, która z jednej strony jest gładka, zaś z drugiej strony ma niewielkie pętelki (dzięki czemu nie da się jej pomylić z żadną inną dzianiną). Dresówka pętelka jest dzianiną średniej grubości.

Dresówka drapana

Dresówka drapana czyli dzianina, która posiada jedną gładką stronę, natomiast strona druga została poddana procesowi drapania tworząc okrywę włókienną - przyjazny w dotyku meszek. Dresówka drapana jest z reguły grubszą, w porównaniu do pętelkowej, dzianiną przez co najchętniej wykorzystywana jest do szycia ubrań na chłodniejsze dni.

 

Co można uszyć z dresówki?

Praktycznie wszystko. Jak już wcześniej wspominaliśmy zastosowanie tej dzianiny jest bardzo szerokie. Z dresówki uszyjecie zatem: spodnie, bluzy, sukienki, tuniki, spódnice, spódniczki, piżamy, kominy, czapki, a także dziecięcą odzież, kocyki, śpiworki czy maskotki oraz wiele innych. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia.