• Kategorie
  • Szukaj
  • Wiskoza

Co to jest wiskoza?

Wiskoza to materiał, który powstaje w 100 % z celulozy drzewnej (która jest naturalna i zdrowa dla skóry). Wiskoza zapewnia nie tylko takie same, ale wręcz większe korzyści dla zdrowia naszej skóry niż ubrania z bawełny i innych materiałów pochodzenia roślinnego, a nawet tych pochodzenia zwierzęcego jak wełna czy jedwab. Ten korzystny dla zdrowia efekt zawdzięczamy faktowi, iż w produkcji wiskozy wykonywanych jest wiele specjalistycznych zabiegów.


Jakie właściwości ma wiskoza?

Wiskoza jest materiałem bardzo lekkim i przewiewnym, reguluje temperaturę ciała, a dzięki naturalnemu pochodzeniu włókna celulozowe pozwalają skórze oddychać i nie przywierają do ciała, materiał ten bardzo szybko pochłania również pot odprowadzając go z powierzchni skóry. Takich efektów nie są w stanie zapewnić nawet ubrania wykonane z najlepszej jakości bawełny czy jedwabiu.


Antyalergiczne właściwości wiskozy:

Pomimo tylu wcześniej wspomnianych zalet materiał ten ma jeszcze jedną ważną cechę. Wiskoza jest przede wszystkim materiałem hipoalergicznym, który nie tylko nie uczula, ale również zapewnia skórze optymalne warunki termiczne i wilgotnościowe, co oznacza, że dodatkowo chroni ją przed wszelkimi podrażnieniami i infekcjami bakteryjnymi. W dodatku materiał ten cechuje się antystatycznością, jest miękki i przyjemny w dotyku oraz nie przyciąga drobinek kurzu i alergenów.